wtorek, 16 lutego 2016

Zbiórka srebra na "Serce dla Inki"


W zeszłym tygodniu przeczytałam w "Rzeczpospolitej" o bardzo ciekawej i szlachetnej inicjatywie. Otóż w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile 1 marca, czyli w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma zawisnąć tablica, której częścią będzie srebrne serce - urna z ziemią z grobu słynnej Danuty Siedzikówny, "Inki". W tym celu jest prowadzona zbiórka srebra z którego to serce powstanie.
Zatem jeśli macie w domu jakieś niepotrzebne srebro typu przerwany srebrny łańcuszek, pojedyńczyk kolczyk, itp. to wyślijcie je dla "Inki", najlepiej w ciągu najbliższego tygodnia, aby zdążyły dotrzeć przed 1 marca.
Jak wielką była bohaterką nie muszę pisać, a jej śmierć w wieku zaledwie 18 lat za to tylko, że walczyła o wolną Polskę zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie.
Wczoraj wysłałam swój jeden łańcuszek, niestety więcej nie mam, bo nie noszę biżuterii, ale jeszcze wesprę akcję finansowo. Do czego również i Was zachęcam:)

Szczegóły akcji znajdziecie pod poniższym linkiem:
http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/5585-piekna-akcja-ktora-trzeba-wspierac-trwa-zbiorka-srebra-na-serce-upamietniajace-legendarna-inke

1 komentarz:

  1. Woah, naprawdę imponująca akcja... szkoda, że o niej nie wiedziałam; wysłałabym coś. W końcu to naprawdę szlachetna inicjatywa a naszej ,,Ince" należy się ta forma pamięci.

    Fajnie, że napisałaś również taki inny post, że nie ograniczasz się tylko do kosmetyków, to naprawdę ważne.

    OdpowiedzUsuń